Współpraca

Polana

Szkło z grafiką

Szkło z grafiką to nowoczesny element dekoracyjny, który można wykorzystać wszechstronnie przy aranżacji wnętrz. Najlepiej prezentuje się w przestrzeni domów i mieszkań o prostym, minimalistycznych wystroju. Z powodzeniem też jednak może stać się pięknym akcentem wśród antyków czy rustykalnych ozdób. Ze szkła z grafiką chętnie korzystają także takie placówki, jak salony SPA, gabinety lekarskie, restauracje, hotele. Szklane panele sprawdzają się bowiem jako efektowny, a zarazem łatwy do utrzymania w higienicznej czystości element wystroju.

Firma POLANA wykonuje panele z grafiką ze szkła Float i Optiwhite o grubościach 4, 5, 6, 8, 10, 12, 15 i 19 mm. Materiał możemy poddać dowolnej obróbce – przycięciu do wybranego kształtu (prostokątnego, owalnego, trapezowego, trójkątnego) i dowolnego wymiaru, szlifowaniu i polerowaniu krawędzi, fazowaniu, nawiercaniu otworów. Na życzenie Klienta przed nałożeniem grafiki szkło możemy poddać hartowaniu, co jest szczególnie istotne tam, gdzie wykorzystane do aranżacji wnętrza materiały muszą spełniać najwyższe normy bezpieczeństwa.

Szkło z grafiką wykonujemy poprzez nadruk dowolnie wybranych obrazów (od zdjęć krajobrazów, po geometryczne wzory) i utrwalenie ich światłem UV. Dzięki temu grafiki są trwałe, a kolory nie blakną z upływem czasu. Sam panel szklany to materiał bardzo wytrzymały, odporny na zmiany temperatury, uszkodzenia mechaniczne, łatwy w czyszczeniu ze względu na jego idealnie gładką, nieprzepuszczalną powierzchnię. Z tego względu szkło z grafiką znajduje bardzo wiele zastosowań.

Szklane panele są świetną alternatywą dla glazury. Można wykorzystywać je w łazienkach, kuchniach, przyklejając je bezpośrednio na ścianach, ale też innych materiałach wykończeniowych (np. starych kafelkach). Szkło z grafiką sprawdza się jako element mebli (nadaje się blaty, fronty szaf, etc.), materiał na ścianki działowe, drzwi przesuwne, balustrady, schody. Jak widać, szklane panele pełnią nie tylko funkcje ozdobne, ale przede wszystkim są bardzo praktycznym rozwiązaniem użytkowym.

W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktu

* pola wymagane