Współpraca

Polana

Szkło lakierowane (RAL, NCS)

Szkło lakierowane POLANA to świetny materiał wykończeniowy dla firm zajmujących się projektowaniem wystroju wnętrz, ich remontami, a także dla producentów mebli. Szczególnie dobrze wpisuje się w nowoczesne aranżacje – minimalistyczne, surowe czy wręcz industrialne. Szkło lakierowane z powodzeniem zastąpić może glazurę kuchenną lub łazienkową. Stanowi też bardzo efektowny surowiec na drzwi przesuwne w szafach, blaty stołów czy ścianki działowe. Ma wysokie walory ozdobne, a przede wszystkim użytkowe.

Czym jest szkło lakierowane?

Szkło lakierowane to tafla o grubości 4, 5, 6, 8, 10, 12, 15, 19 mm, wyprodukowana w technologii Float lub Optiwhite. Możemy dodatkowo poddać ją hartowaniu, co podniesie jej wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Szkło przycinamy do pożądanego kształtu (prostokątnego, owalnego, trapezowego, trójkątnego) i rozmiaru. Na życzenie Klienta poddajemy takiej obróbce, jak szlifowanie, fazowanie czy nawiercanie otworów. Tak przygotowane szkło malujemy na dowolnie wybrany odcień palety RAL lub NCS.

Zaletą szkła lakierowanego jest wysoka trwałość kolorów – lakier nie blaknie przy ekspozycji na światło słoneczne. Dzięki temu, że lakierowana powłoka znajduje się pod szkłem, odporna jest także na zarysowania, wilgoć czy zmiany temperatury. Szkło lakierowane łatwo utrzymać w czystości. Co więcej, jest nieskomplikowane w montażu – wystarczy posłużyć się odpowiednim klejem. Taflę można przykleić na każdym rodzaju powierzchni, dzięki czemu przed jej zamocowaniem nie trzeba np. zrywać starej glazury.

Szkło lakierowane POLANA nadaje się wprawdzie do stosowania wyłącznie wewnątrz budynków, ale tam coraz częściej okazuje się preferowanym rozwiązaniem. Użytkownicy cenią je np. za to, że łączenie poszczególnych tafli (praktycznie niewidoczne) nie wymaga fugowania, w związku z czym ścianę kuchenną pomiędzy szafkami a blatem można utrzymać w nienagannej czystości. Niezaprzeczalne są także walory estetyczne szkła lakierowanego – dodaje ono wnętrzom światła i elegancji.

W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktu

* pola wymagane