Dla producentów

Polana

Szkło płaskie

Firma POLANA zajmuje się przetwarzaniem szkła płaskiego o grubości 4, 5, 6, 8, 10, 12, 15, 19 mm. Realizujemy zamówienia hurtowe dla firm budowlanych, producentów mebli i innych podmiotów, dla które w swojej działalności wykorzystują szklane półprodukty. Oferujemy dowolną obróbkę szkła płaskiego – od hartowania, powiercenie otworów i przycinanie na wymiar i do dowolnego kształtu: prostokątnego, owalnego, trapezowego czy trójkątnego. Przetwarzamy cztery, niżej wymienione rodzaje szkła płaskiego.

Szkło płaskie Float to „zwykłe”, najczęściej spotykane szkło, będące bazą do produkcji szkła specjalistycznego. Cechuje je gładka powierzchnia, niemal idealna przejrzystość bez zniekształceń optycznych, a także lekko zielonkawy odcień (widoczny zwłaszcza na krawędziach) spowodowany zawartością jonów żelaza. Proces produkcji szkła płaskiego Float jest stosunkowo nieskomplikowany, co przekłada się na jego korzystną cenę. Warto wykorzystywać je do produkcji mebli, paneli szklanych czy ścianek działowych w przestrzeni biurowej.

Oferta przetwarzania szkła przez firmę POLANA dotyczy także szkła płaskiego Optiwhite, które – podobnie jak Float – jest gładkie i przezroczyste, ale cechuje się wyższym stopniem transparentności. Jest bowiem jest całkowicie bezbarwne. W procesie produkcji usuwa się z niego odpowiedzialne za zielony kolor jony żelaza, co poprawia jakość obrazu za szybą. Z tego względu szkło płaskie Optiwhite warto stosować przy takich realizacjach, jak witryny sklepowe czy przeszklenie obiektów muzealnych.

W firmie POLANA kompleksowej obróbce możemy poddać także szkło płaskie Decormat czyli satynowe. Jest to szkło półprzezierne, zmatowione poprzez poddanie go procesowi wytrawiania kwasem. Efekt ten podobny jest nieco do rezultatu piaskowania, jednak satyna jest delikatniejsza, bardziej równomierna. Półprzezroczyste szkło zasłania obraz, ale dobrze przepuszcza rozproszone światło. Z tego względu stosuje się je np. do produkcji drzwi, ścianek działowych, kabin prysznicowych.

Oferta POLANA obejmuje obróbkę szkła płaskiego Antisol, które powstaje na skutek zabarwienia masy szklanej na odcień brązowy lub grafitowy. Zabieg ten pozwala na przyciemnienie szyb tak, by chroniły przed nadmiarem światła słonecznego, co z jednej strony służy ochronie przed promieniowaniem UV, a z drugiej zabezpiecza przed nagrzewaniem wnętrz w słoneczne dni. Oryginalne zabarwienie dodaje szkłu płaskiemu Antisol walorów dekoracyjnych. Z powodzeniem więc można wykorzystać je nie tylko w oknach i na balkonach, ale też przy aranżacji wnętrz.


W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktu

* pola wymagane