Współpraca

Polana

Producent Szkła laminowanego

Szkło laminowane nazywane bywa także szkłem VSG – od niemieckiego określenia Verbund Sicherheits Glas, które oznacza tyle, co „bezpieczne szkło warstwowe”. Taki produkt to tafla złożona z co najmniej dwóch sklejonych warstw szyby (wyprodukowanej w technologii Float lub Optiwhite) oraz z wzmacniającej je, specjalnej folii polipropylenowej lub PVB (poliwunylobutyralowa). Szkło laminowane można dodatkowo poddać hartowaniu. Wówczas oznaczane jest dodatkowo jako ESG (z niem. Einscheiben Sicherheits Glas).

Walory szkła VSG czynią je to wyjątkowo odpornym na uszkodzenia mechaniczne, włącznie z uderzeniem ostrym narzędziem czy próbą przecięcia. Nie wpływa to na przezierność szyby ani jej walory estetyczne. Szkło laminowane jest przy tym bardzo bezpieczne. Nawet jeśli dojdzie do jego stłuczenia, nie rozpryskuje się na odłamki, które mogą spowodować okaleczenie – folia pomiędzy taflami utrzymuje kawałki szkła w całości. Dodatkowo szkło laminowane stanowi dobrą barierę dźwiękoszczelną, zabezpiecza przed ucieczką ciepła i chroni przed promieniowaniem UV.

Czym jest szkło laminowane?

Szkło laminowane jest obecnie powszechnie stosowanym w budownictwie i architekturze materiałem wykończeniowym. Wykonuje się z niego zadaszenia, balustrady, schody, podłogi, a nawet całe elewacje. Służy też do produkcji szyb przeciwpożarowych, kuloodpornych i antywłamaniowych – w samochodach, samolotach, budynkach użyteczności publicznej, a także prywatnych domach. Ze względu na trwałość i wysoki poziom bezpieczeństwa szkło laminowane wykorzystywane bywa też przy aranżacji wnętrz, np. w charakterze ścianek działowych czy blatów.

Firma POLANA produkuje szkło laminowane zgodnie ze specyfikacją przedstawioną przez Klienta – o wskazanych wymiarach, dowolnym kształcie (prostokątnym, owalnym, trapezowym, trójkątnym). Przycięte tafle możemy poddać dowolnej obróbce – szlifowaniu brzegów, fazowaniu, piaskowaniu, nawierceniu otworów. Szkło możemy też ozdobić grafiką lub pomalować na dowolny kolor z palety RAL lub NCS. Istnieje także możliwość zamówienia szkła laminowanego mlecznego, wyprodukowanego z użyciem nieprzeziernej folii.


W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktu

* pola wymagane